ART

Malowanie intuicyjne
w Polu Serca

Malowanie w Polu Serca przyszło do mnie nieoczekiwanie. Jednak to właśnie ta metoda  była idealnym, intuicyjnym narzędziem do pracy z moimi emocjami.  Dzięki niej rozpoczęłam pracę ze swoją podświadomością, a konkretnie z negatywnymi wzorcami i destrukcyjnymi przekonaniami.  To forma terapii w której pozwalamy sobie na malowanie farbami bez założenia, bez schematu  i kształtu. Dłońmi, ciałem, pędzlem czy innymi przedmiotami, które w danym momencie przyjdą nam do głowy. Poddajemy się swoim emocjom, szeptom swojej intuicji ujawniając je na płótnie, bez oceny i analizy w pełnej otwartości umysłu. Pozwalamy na wypłynięcie pełnej palety kolorów i emocji. To wspaniała technika dla każdego, kto kto poszukuje duchowego zrozumienia, elementu swojej natury lub doświadczenia, które pokaże zupełnie inną sferę życia. To również fantastyczna forma pracy dla osób bardzo wrażliwych, emocjonalnych, ale i zamkniętych w sobie.

 

Czym jest Pole Serca?

Pole serca to PRZESTRZEŃ, do której każdy z nas ma dostęp, w której wszystkie emocje są zbalansowane, a umysł jest otwarty i połączony z energią serca w równowadze, wdzięczności i bezwarunkowej miłości. Wtedy do głosu dochodzi intuicja, (wyższa jaźń) która po kolei ukazuje nam nasze najbliższe punkty wzrastania i poszerzania naszej świadomości . Forma tej techniki jest bardzo subtelną pracą z podświadomością.  Nie przeciąża umysłu, ponieważ jest prowadzona w głęboki spokoju i wyciszeniu. Za to pozwala na pełne ukazanie się czekającego  w kolejce do utulenia i zaakceptowania, aspektu naszego życia. Podczas malowania, będąc w połączeniu z naszą intuicją, dostajemy piękne, uwalniające spływy informacji, które poruszają nasze emocje i sprawiają, że pewne konflikty wewnętrzne zostają uzdrowione. Nasz umysł dostaje brakujące elementy co sprawia że czuje się zaspokojony. Można to porównać do układania puzzli. Te momenty są jak pasująca kolejna część układanki – co cieszy i ujawnia kolejną cześć pięknej całości.

Pozwolenie sobie na akt kreacji, przełączenia umysłu w ,,Standby” i poddanie się w pełni naszej intuicji, czasem bywa trudne dla naszego umysłu, ponieważ jesteśmy zbyt zaabsorbowani czynnikami zewnętrznymi, typu telefony, komputer, media. Jesteśmy przeciążeni  obowiązkami, oczekiwaniami i nadmiarem informacji.  Dlatego samo pozwolenie sobie na ten piękny proces – w którym wszystko to, co nie nasze zostaje uwolnione poprzez kolory – jest już ogromnym aktem zrozumienia i miłości dla samego siebie. Dlatego też odgrywa tak istotną rolę w kwestii uzdrawiania emocji, umysłu i ciała. 

Zapraszam na sesję z malowaniem jak również na i warsztaty 🙂