BIO

MONIKA JURASZEK

Autorka książki ,,Sekrety zdrowego i pięknego umysłu”

Art-terapeutka, mówca motywacyjny, twórczyni metody ,,Malowanie w polu serca” oraz metody świadomego oddechu ,,Deep Breath in Mindfulness”, mistrzyni rozwoju osobistego

W swojej historii jestem epileptyczką, która przez ponad 20 lat leczyła się farmakologicznie. Zmagając się z depresją, przez wiele lat byłam kobietą pozbawioną marzeń i ograniczoną umysłem, która miała jedno pragnienie: mieć spokój. Niezależnie w jakiej formie. Spokój od napadów padaczkowych, od nadmiernych emocji, etykiet społecznych, osądów i ocen innych, od całego świata, a konkretniej – od jego ciemnej strony. Uciekając się do przeróżnych metod ucieczki, doświadczyłam pełni strachu, agresji i upadłości człowieka. Poświęcałam się innym ludziom tylko po to, by poczuć się odrobinę kochaną i akceptowaną. Jednak to właśnie ta choroba i te doświadczenia zwróciły moją uwagę na mój umysł i jego działanie.

W 2006 roku, jako młoda kobieta, urodziłam pierwszego syna, który pokazał mi bezgraniczną miłość, a w jego oczach zobaczyłam szansę na lepsze życie. Wtedy to postanowiłam po raz pierwszy zawalczyć o Siebie… dla Niego.  Zmiany, które zaczęły nadchodzić, nie należały do najłatwiejszych, bo musiały się zderzyć z negatywnymi przekonaniami, ograniczonym umysłem i destrukcyjnymi wzorcami, które funkcjonowały od lat. Jednak krok po kroku, trzymając się pragnienia miłości, życie powoli zaczęło się zmieniać. W 2009 roku urodziłam drugiego syna, on jeszcze bardziej dosadnie pokazał mi, co znaczy miłość bezwarunkowa i wewnętrzna moc prawdy. To tak zwane kryształowe dzieci, które niezależnie od warunków są silne w sobie i nie akceptują iluzji oraz kłamstw tego świata. Przychodzą jak anioły i swoją mocą prawdy robią konkretny porządek z iluzją tej rzeczywistości. Tak więc dostałam pięknych nauczycieli miłości i bycia szczerym. W 2012 roku poczułam gotowość do konkretnej pracy nad sobą. Gotowość do pozostawienia tego, co stare i co mi nie służy. Do świadomej i pełnej uważności pracy w kierunku poprawy zdrowia i jakości życia. Wtedy to pozwoliłam sobie na pierwsze 5 MINUT dziennie ŚWIADOMEGO ODDECHU. To właśnie ta praktyka rozpoczęła we mnie największą przemianę, o jakiej nawet nie śniłam. Już po dwóch tygodniach pamięć i koncentracja znacznie się poprawiły. Po miesiącu intuicyjnie zmieniałam dietę na lekkostrawną i wzbogaconą w soki i wodę. Po pół roku rozpoczęłam odstawianie lekarstw. Po dwunastu miesiącach uwolniłam się od farmacji.

W 2014 roku postanowiłam zacząć życie od nowa. Otworzyłam swoją pierwszą działalność gospodarczą, a tak zwane ,,cuda” i ,,przypadki” zaczęły wypełniać każdy mój dzień. Wtedy też zaczęłam dużo malować – to było moją naturalną terapią, tak zwana ART-TERAPIA. W 2016 roku rozpoczęłam kolejny etap dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi. To zaowocowało jeszcze większą siłą napędową do kolejnych pomysłów i projektów. Tak, też powstał tytuł mojej przyszłej książki ,,SEKRETY ZDROWEGO I PIĘKNEGO UMYSŁU”. Praca z podświadomością i negatywnymi wzorcami oraz programami trwała do 2017 roku. To był czas przechodzenia przez różnorodne i ciemne zakamarki własnego umysłu, pokonywania własnych barier i zastępowania starych wzorców nowymi. To było odkrywanie pełni własnego potencjału. Pod koniec tamtego roku zaczęłam pisać swoją książkę, w której chciałam zawrzeć wszystkie moje najważniejsze doświadczenia i wnioski, które wyciągnęłam na swojej drodze powrotu do zdrowia, równowagi i pełni mocy. Obecnie pozycja ta cieszy się niezwykłą popularnością i uznaniem.

Dziś jestem kobietą w pełni świadomą własnej wartości i potencjału. Zdrową, pełną pozytywnej energii i chęci budzenia pięknych potencjałów w ludziach. Prowadzę sesje terapeutyczno-indywidualne w swoim gabinecie w Kędzierzynie Koźlu oraz przez internet. Organizuję i prowadzę warsztaty z własną metodą ŚWIADOMEGO ODDECHU w całej Polsce. Występuję jako prelegentka na spotkaniach o tematyce zdrowia i rozwoju osobistego oraz na imprezach w środowiskach alternatywnych.

Moją inspiracją jest życie, moją religią jest natura, moją siłą jest serce i umysł.